Afgelopen nacht zijn er vanuit het westen buien richting Nederland getrokken en deze bevinden zich vanochtend ook nog vooral boven de westelijke helft van het land. Lokaal kunnen die buien stevig uitpakken met veel regen en mogelijk ook onweer. In de oostelijke helft van het land is het nog zo goed als droog met opklaringen. Er waait een zwakke tot matige zuidenwind, 2 tot 4 Beaufort.
Vanmiddag trekken de buien verder richting het oosten en ook daar kunnen ze plaatselijk veel regen loslaten en is er kans op onweer. In het westen wordt het dan juist droger met wat ruimte voor de zon, maar helemaal droog is het dan ook niet. In totaal kan er op sommige plekken wel zo’n 20 millimeter regen of meer vallen, met name in de kustgebieden. De wind draait naar het westen en trekt iets aan en wordt matig tot aan de kust soms (vrij) krachtig, 4 tot 6 Beaufort. Verder is het aan de frisse kant voor de tijd van het jaar, met 16 tot 18 graden.
Vanavond trekken de buien naar Duitsland weg en dan is het een tijdje droog met brede opklaringen, maar vannacht komen er vanuit het westen weer enkele nieuwe buien opzetten. De wind neemt geleidelijk wat af. Plaatselijk kan tijdens opklaringen mist ontstaan en het koelt af tot 7 graden in het binnenland en 14 graden direct aan zee.
Morgen wisselen zon en stapelwolken elkaar af. Er valt wederom een aantal buien, de meeste in de noordelijke helft van het land, en lokaal kan het daarbij onweren. In de loop van de middag trekken de buien weg, maar komt vooral in het zuiden juist meer bewolking opzetten en gaat het al snel ook regenen. De zuidwestenwind trekt weer flink aan en het wordt niet warmer dan 18 of 19 graden.
Vrijdag trekt een storing over het land. De precieze koers is nog onzeker, maar de kans is groot dat het een deel van de dag bewolkt en flink regenachtig is. Omdat de wind meer naar een zuidelijke richting draait stroomt wel beduidend warmere lucht ons land binnen. Ondanks het ontbreken van de zon wordt het toch zo’n 18 tot 20 graden.
In het weekend krijgen we te maken met de invloed van een hogedrukgebied. Daardoor gaan we de zon een stuk vaker zien. Zaterdag is er nog kans op een bui, maar de zondag lijkt geheel droog te blijven. Ook gaan de temperaturen omhoog naar 20 tot 23 graden.